עורך דין | עורך דין | אלכס זרנופולסקי
יצירת קשר
עורך דין

 • אזרחות ישראלית
 • -
 • דיני מקרקעין
 • -
 • דיני עבודה
 • -
 • דיני עבודה למעסיק ולעובד
 • -
 • אזרחות לבן/בת זוג זר
 • -
 • מעמד להורה קשיש של אזרח ישראלי
 • -
 • מעצר הרחקה ושחרור הזרים
 • -
  There are 22 matching records. Displaying matches 1 through 22.
   אזרחות ישראלית -- -- - -
  קבלת אזרחות ישראלית. הכיצד? להלן דרכים לקבלת אזרחות ישראלית רוונטיות להיום (למעט המקרים הנדירים):

  1. אזרחות מכוח שבות על פי חוק השבות, תש"י-1950, הקובע בסעיף 1, כי "כל יהודי זכאי לעלות ארצה" וסעיף 2 לחוק האזרחות,תשי"ב-1952 הקובע כי הזכאות לאזרחות מוקנית עם עלייה לישראל (קרי, לזכאים על פי חוק השבות) וליהודי שבא לישראל (כלומר, הגיע לביקור לעומת העליה) ולאחר בואו הביע רצון להשתקע בה – מיום קבלת תעודת עולה.

  2. קבלת אזרחות על פי חוק האזרחות, תשי"ב-1952:
  • אזרחות מכוח ישיבה בישראל
  • אזרחות מכוח לידה
  • אזרחות מכוח אימוץ
  • אזרחות מכוח התאזרחות
  • התאזרחות של בעל ואישה
  • אזרחות למי ששירת שירות סדיר בצה"ל ומי ששיכל בן או בת בשירות כזה
  • מכוח הענקת אזרחות ישראלית.

  אזרחות ישראלית
   
   אלכס זרנופולסקי , עו"ד -- -- - -

  עורך דין אלכס זרנופולסקי הינו בוגר האוניברסיטה העברית. עו"ד זרנופולסקי השלים את התמחותו בבית המשפט המחוזי בירושלים, תחת פיקוחו של כב` השופט ולימים המשנה לנשיא ד"ר עוני חבש בתחום אזרחי ופלילי. עו"ד אלכס זרנופולסקי הוא בעל ניסיון מקצועי רב במשפט מנהלי, משפט אזרחי ודיני עבודה.

  בתיקים שנוהלו ע"י המשרד הושגו הצלחות משמעותיות ואף ניתנו פסקי דין והחלטות תקדימיות בתחום מנהלי (עתירות נגד משרד הפנים בעניין מעמד בישראל) דיני עבודה והוצאה לפועל הכל בזכות היחס המיוחד לו זוכה כל תיק ותיק במשרד.


  אלכס זרנופולסקי , עו"ד
   
   בדיקות תכנוניות לגבי הנכס -- -- - -

  ומה בדבר בדיקות תכנוניות לגבי הנכס - האם עשית את כל הבדיקות הנדרשות? באופן כללי בדירות שונות ובמיוחד בבתים צמודי קרקע שבהם לעיתים קרובות קיימות זכויות בניה בלתי מנוצלות, יש חשיבות לבדוק את חבות היטל ההשבחה!            

  מנגד מה בדבר ההצמדות ברכוש המשותף כחניה, מחסן, גינה, גג.... האם אלו בבעלותו של המוכר?האם אלו רשומים כדין או נעשה בהם שימוש ע"י המוכר ללא זכויות של בעלות?      


  בדיקות תכנוניות לגבי הנכס
   
   דיני חוזים -- -- - -
  משרד עורכי דין אלכס זרנופולסקי עורך הסכמים רבים במגוון רחב של תחומים כלהלן:
  • הסכמי עבודה
  • הסכמי ספקים
  • הסכמים קבלנות למיניהם לרבות קבלנות משנה
  • הסכמי שיתוף פעולה
  • הסכמי ייצוג וסוכנויות
  • הסכמים עם לקוחות ועוד
  לרוב כאשר מתעוררות מחלוקות ואי הבנות בין הצדדים, הבעיות צצות על אף האמון הקיים בין הצדדים, באופן עקרוני נעוצה המחלוקת באי ליבון הדברים כראוי בהסכם בין הצדדים ואף חמור מכך במצב בו הצדדים אינם עורכים ביניהם הסכם ומסתמכים על הגינותו של הצד שכנגד.

  כידוע הצדדים להסדר העסקי מסתמכים על רצונות אישיים ותקוות שאינן עומדות בהכרח עם המטרות והרצונות הכלליים של הצד שכנגד, במרבית המקרים הצדדים עצמם אינם יכולים לעמוד על כלל הבעיות העתידיות, במיוחד - כאשר קיים אמון או הכרות קודמת. לפיכך, הנקודה הקריטית והחשובה ביותר היא נקודת ההתחלה – עריכת הסכם ממוקד ומקיף.

  רצוי ואף חובה על הצדדים להיעזר בעורך דין מנוסה שידע לבחון מבחוץ את כל הסוגיות הדורשות פתרון וליבון, אף אלו שהצדדים לא חזו או נמנעו מלדון בהם, לעיתים בשל חוסר ניסיון, אי נעימות, וכיוצא באלון, משרד עורכי דין אנג`ל, אלכס זרנופולסקי פועל לגיבוש ההסכם בין הצדדים בשים דגש על החשיבות להגיע לסיכום מכובד וממצא בין הצדדים, ובעיקר להימנע ממחלוקות וטענות עתידיות בין הצדדים של "רציתי, חשבתי, התכוונתי - לכך או אחרת".

  משרדנו שואף לרדת לסוף דעתם של הצדדים, ומשתדל ככל שניתן לצפות חיכוכים עתידיים, וליתן להם פתרונות הולמים מראש בדמותם של מנגנונים ראויים.

  לאחר למידה ראויה של מטרת ההסכם, משרדנו משקיע מחשבה רבה בעריכת ההסכם על מנת שיוכל לעמוד במבחן המציאות.

  על מנת שמשרדנו יכין הסכם ראוי בין הצדדים, נידרשת לכך, מלאכת מחשבת ויכולת ציפייה ותכנון, כידוע כל מקרה לגופו, ומצריך ניסיון רב.

  משרד עורך הדין אלכס זרנופולסקי שהינו בעל ניסיון רב בעריכת חוזים מסוגים שונים ישמח לתת מניסיונו ללקוחות המשרד ולהעניק יעוץ מתאים ועריכת חוזה הולם בהתאם למטרות הצדדים.

  דיני חוזים
   
   הסדרת מעמד בישראל – מטעמים הומניטריים -- -- - -
  נוהל הועדה הבינמשרדית למקרים הומניטריים

  מאת עורך דין אלכס זרנופולסקי
   
  נוהל הועדה הבינמשרדית לעניינים הומניטריים של משרד הפנים (נוהל 5.2.0022) הינו נוהל אשר מסדיר את דרכי עבודתה של וועדה זו: הוועדה הבינמשרדית עוסקת במתן מעמד למקרים הומניטריים חריגים שאינם זכאים לקבלת מעמד על פי הקריטריונים הקבועים בנוהלים אחרים ואין בסמכות הלשכות לתת מעמד למקרים אלו. הועדה הינה ועדה ממליצה למנהל מינהל האוכלוסין.

  הסדרת מעמד בישראל – מטעמים הומניטריים
   
   הסדרת מעמד בישראל למטפל -- -- - -
  הסדרת מעמד למטפל/ת זר/ה של קשישים סיעודיים עם נסיבות הומניטאריות מיוחדות:

  מאת עורך דין אלכס זרנופולסקי

  בתיק עע"מ 4413/08 נדון עניין מורכב מאוד של מתן אשרת עבודה בישראל לעובדת זרה בסיעוד ששהתה בישראל באופן בלתי חוקי עובר להעסקתה אצל אזרח ישראלי קשיש ניצול שואה (העובדת הזרה שהתה בישראל כ-8 שנים לפני תחילת העסקה, קרי מיצתה את התקופה המרבית של 63 חודשים).

  הסדרת מעמד בישראל למטפל
   
   הסדרת מעמד לבן זוג זר -- -- - -

  קבלת מעמד בישראל על סמך חיים משותפים או נישואים עם אזרח ישראלי

  מאת עורך דין אלכס זרנופולסקי

  במאמר זה נעמוד על הבדלים בין נוהל בני זוג ידועים בציבור של משרד הפנים לבין נוהל בני זוג זרים הנשואים לאזרחים ישראלים.
  שאלת הקניית מעמד בישראל לבני הזוג הזרים ידועים בציבור של אזרחי ישראל נדונה במסגרת נוהל "הסדרת מעמד של בן זוג של אזרח ישראלי לרבות בני אותו מין", מס` 5.2.0009, מכונה כנוהל "חיים משותפים" או נוהל "ידועים בציבור" של משרד הפנים, (להלן: "נוהל ידועים בציבור").


  הסדרת מעמד לבן זוג זר
   
   הסדרת מעמד להורה קשיש בודד של אזרח ישראלי -- -- - -

  נוהל הורה-קשיש של משרד הפנים

  מאת עורך דין אלכס זרנופולסקי

  נוהל הורה-קשיש מספר 5.2.0033 ששמו המלא הינו "נוהל הטיפול במתן מעמד להורה קשיש ובודד של אזרח ישראלי" כשמו הוא מטפל בהסדרת מעמדו של הורה קשיש ובודד של אזרח ישראלי.
  נוהל זה בא לפתור בעיה הומניטארית ספציפית אליה נקלעים הורים קשישים אשר ילדיהם חיים בחו"ל ומטבע הדברים בהגיעם לגיל פנסיוני נזקקים לתמיכת ילדיהם.


  הסדרת מעמד להורה קשיש בודד של אזרח ישראלי
   
   הסכם חיים משותפים לידועים בציבור -- -- - -

  במקביל, לזוגות הנחשבים כ"ידועים בציבור" ו/או המתעתדים לגור יחדיו ולנהל חיי אישות מומלץ לערוך "הסכם חיים משותפים".

  מדוע אני צריך הסכם חיים משותפים?
  הסכם חיים משותפים עוזר לבני הזוג ה"ידועים בציבור" להגדיר מראש מערכות יחסים אלה, מאחר וקיימים מצבים רבים שבני הזוג המעוניינים לחיות יחדיו אך אינם מעוניינים להינשא בפועל, כגון מצב בו בני הזוג נמצאים בפרק ב` או יותר של חייהם לאחר פרידה/נישואין ו/או עם ילדים, או שמא מדובר בבני זוג מעורבים (בני דת שונה ו/ או החיים עם בן זוג זר שאינו בעל אזרחות ישראלית) ואינם מעוניים להינשא (ולעיתים לא יכולים כי עליהם להינשא בחו"ל מצב שיקשה על בן הזוג לשוב לישראל), לאור זאת אין ברצונם להיכנס לקשר נישואין, איש איש ושיקוליו השונים.

  הסכם חיים משותפים לידועים בציבור
   
   הסכם ממון טרום הנישואין -- -- - -

  מאחר והנישואין האזרחיים ואף מעמדם של ידועים בציבור מוכר בישראל לכל דבר ועניין נלווים לנישואין/חיים משותפים אלו חובות וזכויות, ובעת פירוד עלולים לצוץ בעיות רבות, בין השאלות שעולות תדיר בנושא זה כלולים עניינים רכושיים, כספיים (מזונות וכיוצא בזה) ואחרים (משמורת ילדים ועוד).

  הסכם ממון טרם הנישואין מאפשר לבני זוג להגדיר את מערכת היחסים הרצויה לרבות כל ענייניהם הכספיים, רכושיים ואחרים.

  הלכה למעשה בני הזוג יכולים לקבוע את היחסים הרכושיים והכספים ביניהם בדרך שונה מזו הקבועה בחוק יחסי ממון בין בני-זוג, תשל"ג (1973).

  הסכם ממון טרום הנישואין
   
   התנגדות לביצוע שטר -- -- - -

  אם תיק ההוצאה לפועל נפתח בגין שיקים, שטרות או משכון, יהיה החייב רשאי להגיש התנגדות במסגרתה יעלה כל טענה כנגד החוב, כולו או חלקו, לרבות טענת "פרעתי".

  החייב רשאי להגיש התנגדות לביצוע שטר תוך ‏20 יום מקבלת האזהרה לידיו.
   
  ההתנגדות הנה למעשה כתב הגנתו של החייב אליו הוא חייב לצרף תצהיר מאושר על ידי עורך דין מהן העובדות התומכות בטענות התנגדותו. בהמשך יוסבר כיצד מתנהל הדיוןבהתנגדות, ואולם יאמר כבר עתה כי ההתנגדות תידון כמו בקשת רשות להתגונןבהליך סדר דין מקוצר בפני בית המשפט, וכי אם תינתן לחייב רשות להתגונן, יועבר הדיון לפסים של הליך רגיל בפני בית משפט.

  התנגדות לביצוע שטר
   
   זכויות ידועים בציבור -- -- - -

  מושג ידועים בציבור, בדיקת כנות הקשר בין בן הזוג הזר לבין בן הזוג הישראלי ע"י משרד הפנים והאיסור לגרש בן הזוג הזר.

  מאת עורך דין אלכס זרנופולסקי

  "מושג ידועים בציבור" - כבוד השופט ברק, לימים נשיא בית המשפט העליון, כתב בבג"צ 693/91 אפרת נ` הממונה על מרשם אוכלוסין, בעניין ידועים בציבור בזו הלשון:
  "בצד מוסד הנישואין כדת וכדין, בסטטוס הנישואין הנגזר ממנו, קיים בישראל המוסד של הידועים בציבור. זוהי יצירה ישראלית משפטית, פרי החקיקה והפסיקה...".


  זכויות ידועים בציבור
   
   טענת פרעתי -- -- - -
  משמעות טענת "פרעתי" היא טענה אשר החייב טוען כי מילא אחר פסק הדין והוא אינו חייב עוד למלא אחריו
  הכוונה היא למקרים בהםכבר שולם החוב, או תנאים מסוימים שלא מולאו, ולכן אין החוב תקף ועודראה טענת "פרעתי" בסעיף 19 לחוק ההוצאה לפועל.
   
  בקשה בטענת "פרעתי" יש להגיש בתוך 20 יום מיום קבלת מסמכי האזהרה.

  טענת פרעתי
   
   מה זו בקשה לביטול קנס? -- -- - -

  במידה ומעסיק עובד זר קיבל הודעת קנס, רשאי הוא להגיש בקשה לביטול הודעת קנס מהעילות הקבועות בסעיף 8א לחוק העבירות המינהליות, התשמ"ו – 1985.

  לצורך זאת, על מבקש הודעת הביטול לפנות בבקשה מנומקת בכתב ובצירוף מסמכים שיאמתו את הבקשה כאמור, ככל שניתן.


  מה זו בקשה לביטול קנס?
   
   מה זו בקשה להישפט? -- -- - -
  מעסיקים המשוכנעים כי הודעת הקנס המנהלי ניתנה כנגדם שלא כדין, יכולים להגיש בקשה להישפט בבית המשפט המוסמך ו/או להגיש בקשה לביטול קנס.
   
  מומלץ לפנות למשרד עורכי דין לשם קבלת ייעוץ מיד עם קבלת הודעת קנס!
   
  מתי אפשר להגיש בקשה להישפט?
  המעוניין להגיש בקשה להישפט, רשאי להגישה תוך 30 ימים ממועד קבלת ההחלטה על הסירוב לביטול קנס או ממועד קבלת הודעת קנס.

  מה זו בקשה להישפט?
   
   נישואין אזרחיים בישראל -- -- - -
  מאת עורך דין אלכס זרנופולסקי

  אודות חוק ברית הזוגיות לחסרי דת, התש"ע–2010, (להלן: "החוק") קיימת כיום אפשרות לבני זוג ששניהם חסרי דת להירשם כנשואים אצל רשם הזוגיות במשרד המשפטים.

  למעשה, היום זאת אפשרות היחידה למיסוד אזרחי של הקשר באופן רשמי בישראל, אך רלבנטיות שלה מוגבלת לבני זוג חסרי דת העומדים בקריטריונים מספר לפי החוק, קרי אינו מספק פתרון לבני זוג שאחד מהם יהודי או משתייך לאחת הדתות המנויות בחוק שהם נכון להיום רוב המכריע של בני הזוג הזקוקים למוסד נישואין אזרחיים בישראל.

  נישואין אזרחיים בישראל
   
   נקיטת הליכים בטרם מסירת אזהרה -- -- - -

  במקרים בהם מגיע מידע כלשהו בדבר כוונותיו של החייב לבצע פעולה אשר מטרתה היא הכשלה או סיכול גביית החוב, (כגון: החייב יבריח את רכושו או יעלים את נכסיו) וזאת עוד בטרם נמסרה האזהרה לחייב, רשאי הזוכה לבקש נקיטת הליכים טרם מתן האזהרה.

  בקשה מסוג זה יש להגיש לראש ההוצאה לפועל. יש להוסיף לבקשה תצהיר חתום ומאושר כדין ע"י עורך דין. בתצהיר יש לפרט את הפעולות אותן החייב עושה כדי להתחמק מתשלום החוב ולהוסיף את הפעולה הנדרשת על מנת למנוע מן החייב לחמוק מתשלום.


  נקיטת הליכים בטרם מסירת אזהרה
   
   עורך דין דיני עבודה -- -- - -

  עורך דין דיני עבודה
   
   עורך דין רשלנות רפואית -- -- - -

  עורך דין רשלנות רפואית
   
   עורך דין תאונות עבודה -- -- - -

  עורך דין תאונות עבודה
   
   פתיחת תיק -- -- - -

  במה כרוכה פתיחת תיק הוצאה לפועל?

  פתיחת תיק הוצאה לפועל של פסק דין
  בקשה לביצוע פסק דין תהא ערוכה לפי טופס 4 שבתוספת ותוגש על ידי הזוכה ללשכה.
   
  שים לב: חובה לציין בטופס הנ"ל את שמו המדויק והמלא של חייב:
  אדםלמלא את מספר תעודת הזהות, מענו המדויק אשר כולל את המיקודולא ת.ד!
  חברה/ תאגיד – אם החייב הינו תאגיד אזי יש לציין את מספר התאגיד

  פתיחת תיק
   
   רשם העמותות -- -- - -

  כיום רשומות אצל רשם העמותות כ-25 אלף עמותות. בכל שנה נרשמות כ-1,500 עמותות חדשות.

  הליך רישום עמותה הוא הליך פשוט, שיכול לבצע כל אדם, גם אם אינו עורך דין. עם זאת נדרש אישור עורך דין לתצהיר המצורף לבקשה לרישום. באתר מפורטים תפקידי המחלקה, הנחיות לרישום טפסים ואגרות


  רשם העמותות
   

   |  ראשי |  אודות המשרד  |  קישורים שימושיים  |  מאמרים  |  יצירת קשר  |  מפת אתר  |  הוספה למועדפים  | 
  אלכס זרנופולסקי-משרד עורכי דין- www.az-lawoffice.com © כל הזכויות שמורות
  אלכס זרנופולסקי עורך דין דרך מנחם בגין 125 (קרית הממשלה), תל-אביב קומה E-1 טלפון: 03-5077222 פקס: 03-6131219 נייד:052-4048010